Odbiorniki GPS

Odbiorniki GPS umożliwiają szybkie ustalenie pozycji jednostki, a na podstawie jej zmiany ustalają prędkość względem dna (SOG) i kąt drogi nad dnem (COG). Pozwala to na precyzyjne prowadzenie jednostki nawet w warunkach dryfu lub prądu. Może informować też o zejściu jachtu z wcześniej wyznaczonej trasy, dodatkowo zliczając przebytą przez niego drogę. Odbiornik wskazuje czas w GMT, a informacje o pozycji jednostki dostępne są przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.  Jak widać, prężnie rozwijająca się technologia pozycjonowania odnalazła swoje zastosowanie także w przemyśle morskim. Jej obecność w jachtach oraz innych środkach transportu wodnego sprawia, iż współrzędne pozycji są dokładnie określone. Urządzenia, które można znaleźć w asortymencie naszego sklepu, cechują się wysoką jakością i zastosowaniem w nich najnowocześniejszych technologii.

Echosondy morskie z GPS

Echosondy morskie są urządzeniami, które umożliwiają badanie głębokości wody oraz odległości od obiektów, które się w niej znajdują. Echosonda używa fal dźwiękowych w celu określenia aktualnej głębokości. Oferujemy markowe echosondy morskie dla każdego żeglarza i rybaka. Niektóre echosondy pozwalają nie tylko na zróżnicowany sposób badania dna przemierzanego terenu, ale również prowadzenie nawigacji morskiej. Moduł GPS ułatwia również rybakom zapisanie miejsc, w których pływają ryby, by móc wrócić tam następnym razem.

Niektóre właściwości echosondy z GPS to:

  • mierzenie odległości,
  • rozpoznawanie struktury dna,
  • widoczność roślinności wodnej oraz ławic małych, średnich i dużych ryb,
  • wyraźny, kolorowy wyświetlacz.

Jak działa echosonda morska?

Zrozumienie zasady działania echosondy morskiej jest kluczowe podczas każdej nawigacji morskiej. Zwiększa bezpieczeństwo poruszającego się obiektu oraz pozwala wskazać nierówności dna czy przeszkody. Echosonda morska działa na zasadzie fal dźwiękowych. Wysyła impulsy przez wodę, a gdy trafią one w takie obiekty jak dno, roślinność, ryby, odbijają się z powrotem. Czas falowania dźwięku, uderzenia o obiekt i odbicia umożliwia wyliczenie odległości od obiektu. Dodatkowo wskazuje moc odbitego impulsu, a im obiekt jest twardszy, tym wracający impuls mocniejszy. Pozwala to oszacować strukturę dna morskiego. Echosodny wysyłają wiele impulsów na sekundę, ponieważ wychodzące z nich fale dźwiękowe przemieszczają się bardzo szybko – ok. 1,6 km/sek. Same powracające impulsy przekształca się na sygnały elektryczne i to właśnie one wyświetlane są na urządzeniu.

Oferta odbiorników GPS

Decydując się na zakup odbiornika GPS, jego użytkownik może liczyć na dostęp do najważniejszych informacji bez względu na porę dnia. Zyskuje on szereg dokładnych danych, które z pewnością sprawią, że podróż jachtem będzie pewna i przyjemniejsza. Pozwalają one bowiem na dokonywanie precyzyjnych obliczeń kursu oraz wyznaczania jego trasy. Przypominamy Państwu, że prowadzimy sprzedaż wysyłkową oraz stacjonarną. Nasi fachowcy chętnie doradzą wybór urządzeń najlepiej dostosowanych do Państwa potrzeb. Nieważne, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z żeglarstwem, czy od dawna jest ono Waszą pasją – akcesoria, które u nas kupicie, będą idealnym towarzyszem morskich przygód i pozwolą na bezpieczną żeglugę.

GPS

Aktywne filtry