Mapy nawigacyjne morskie

Wyruszając na Morze Bałtyckie, lub inne dowolne wody musimy być dobrze przygotowani do rejsu. Niezwykle ważne są aktualne i szczegółowe mapy nawigacyjne morskie. Na kilka miesięcy przed planowaną przygodą warto zapoznać się z opracowaniami na temat nawigacji morskiej. Książki dostępne w naszym sklepie przybliżą Państwu takie kwestie jak nawigacja na morzu, czy obsługa mapy online. Gdy już zapoznamy się z teorią, czas na praktykę. Przed wyruszeniem w podróż trzeba zakupić niezbędne akcesoria do jachtu. Dzisiejsza technologia znacznie ułatwia żeglarzom życie. Mamy do dyspozycji zarówno niewielkie gadżety zwiększające komfort na łódce, jak i bardzo zaawansowane systemy nawigacyjne. Te ostatnie są nieodzowne w czasie rejsu. To dzięki nim możemy bezpiecznie poruszać się po morzach i oceanach. Morskie mapy nawigacyjne umożliwiają łatwe i skuteczne prowadzenie nawigacji.

Posiadamy mapy nawigacyjne dla małych jednostek, podejściowe czy mapy portowe. Systemy naszych morskich map nawigacyjnych to:

  • C-MAP,
  • Navionics,
  • NV-Verlag,
  • TimeZero.

Pozwalają rozpocząć żeglugę po każdej wodzie na świecie. To między innymi zaawansowane mapy Morza Śródziemnego, Bałtyckiego, Karaibów czy wszystkich oceanów.

Oznaczenia na mapach morskich

Niezwykle ważne jest, aby mapy nawigacyjne były czytelne i zrozumiałe dla odbiorów. Naniesionych jest na nie wiele istotnych z punktu widzenia żeglugi szczegółów. W związku tym wprowadzony zostały oznaczenia na mapach morskich zgodne ze standardami i normami. Dzięki temu każdy żeglarz jest w stanie poradzić sobie z każdą z oferowanych przez nas map online i w formie oprogramowania. Sama znajomość znaków i skrótów, czyli oznaczeń na mapach nawigacyjnych, jest wręcz niezbędne do prowadzenia żeglugi. Nie tylko pozwalają obrać poprawny tor płynięcia, ale również wiele z nich sygnalizuje o niebezpieczeństwach czy istotnych elementach jak przystanie czy latarnie morskie. Nasza firma prowadzi warsztaty nawigacyjne, które pozwolą Państwu opanować między innymi umiejętność czytania map nawigacyjnych czy ogólnie tradycyjnej nawigacji, gdy zawiodą zautomatyzowane środki na statku.

Nawigacja morska na laptopa

Pobranie (download) map morskich jest niezwykle prosty i można je zainstalować na wielu urządzeniach. Oferowane przez nas mapy morskie mogą być używane zarówno jako nawigacja morska na laptopa, jak i tablet czy telefon komórkowy. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które umożliwi dostęp do map wektorowych z praktycznie każdego miejsca na kuli ziemskiej. Nieważne, czy akurat znajdujemy się na Morzu Śródziemnym, czy penetrujemy dalekie zakątki Oceanu Indyjskiego system C-Map (w oprogramowaniu TimeZero) będzie zawsze towarzyszył nam w podróży. Intuicyjne mapy do nawigacji Navionics oraz częsta aktualizacja map sprawią, że wybrany przez nas chartplotter bezbłędnie doprowadzi nas do każdego celu na morzu. Wskazane jest również zaopatrzenie się w inne sprzęty. Warto mieć przy sobie urządzenia ułatwiające komunikację na morzu, np. transpondery AIS. Zaczynając od kupienia podstawowych rzeczy z dużym wyprzedzeniem mamy pewność, że żadna kwestia nie zostanie zaniedbana. Zakup gadżetów przydatnych na jachcie w naszym sklepie sprawi, że do każdego portu dopłyną Państwo bezpieczne.

Mapy nawigacyjne

Aktywne filtry