Morskie mapy nawigacyjne – nawigacja morska

Dobór właściwego elektronicznego systemu nawigacyjnego to podstawowy warunek, który zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas żeglugi. Większość systemów ma wbudowany odbiornik GPS i współpracuje z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak radar, echosonda i urządzenia AIS. Dostępne w naszym asortymencie morskie mapy nawigacyjne sprawią, że świat morskiej żeglugi stanie przed Państwem otworem. Niezależnie od tego, czy potrzebna Państwu mapa Morza Bałtyckiego, czy też całego Morza Śródziemnego, a może szczegółowa mapa samego Adriatyku, znajdziecie u nas potrzebne dane. Oferowane przez nas morskie mapy nawigacyjne obejmują swoim zasięgiem teren całej kuli ziemskiej.

Nawigacja morska na tablet i laptopa

Wśród dostępnych produktów znajdują się też mapy umożliwiające nawigację morską na tablecie i laptopie. Precyzyjne mapy C-MAP czy Navionics są proste w obsłudze i bardzo przystępne.

Zalety elektronicznych map nawigacyjnych na laptopa i tablet:

  • poprawa bezpieczeństwa,
  • łatwość obsługi programu,
  • zawsze aktualne mapy na wybrany obszar,
  • łatwa i przyjemna żegluga.

Mapy rastrowe i mapy wektorowe

Mapy rastrowe to tradycyjne mapy papierowe przystosowane do ekranu komputera. Mapy wektorowe to zaś interaktywne bazy danych, w których zapisano dokładne informacje o obiektach z danego obszaru. Mapy wektorowe mogą wyświetlać informacje o linii brzegowej, warstwicach dna i lądu, znaki nawigacyjne oraz inne przeszkody np. wraki statków, czy skały. Dlatego są nieocenione m.in. przy nawigacji morskiej.

Mapy nawigacyjne

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 297 pozycji