Morskie mapy nawigacyjne

Wyruszając na Morze Bałtyckie lub dowolne inne wody, pasjonat żeglarstwa musi być dobrze przygotowany do rejsu. Niezwykle ważne są aktualne i szczegółowe morskie mapy nawigacyjne. Na kilka miesięcy przed planowaną przygodą warto zapoznać się z opracowaniami na temat nawigacji, a także zaopatrzyć się w locje morskie dotyczące danego akwenu. Książki i inne publikacje dostępne w naszym sklepie przybliżą Państwu kwestie dotyczące morskiej nawigacji oraz podpowiedzą, jak obsługiwać mapy morskie online. Po zapoznaniu się z teorią, czas na praktykę. Przed wyruszeniem w podróż trzeba zakupić niezbędne akcesoria do jachtu. Dzisiejsza technologia znacznie ułatwia żeglarzom życie. Mamy do dyspozycji zarówno niewielkie gadżety zwiększające komfort na łódce, jak i bardzo zaawansowane systemy nawigacyjne zapisywane w ogólnoświatowym standardzie. To dzięki nim możemy bezpiecznie poruszać się po morzach i oceanach. Morskie mapy nawigacyjne umożliwiają łatwe i skuteczne prowadzenie nawigacji.

Mamy mapy morskie nawigacyjne, w tym mapy dla małych jednostek, podejściowe czy mapy portowe. Systemy naszych morskich map nawigacyjnych to:

  • Navionics,
  • NV-Verlag,
  • TimeZero.

Mapy morskie pozwalają rozpocząć żeglugę na każdym akwenie na świecie. To między innymi zaawansowana mapa dokumentująca Morze Śródziemne, mapa Morza Bałtyckiego, Karaibów, mapa Adriatyku, czy wszystkich oceanów. Dla bezpiecznej żeglugi niezwykle ważna jest też systematyczna aktualizacja.

Oznaczenia na mapach morskich

Mapy morskie muszą być czytelne i zrozumiałe dla odbiorców. Naniesionych jest na nie wiele szczegółów istotnych z punktu widzenia żeglugi. W związku tym zostały wprowadzone oznaczenia na mapach morskich zgodne ze standardami i normami. Dzięki temu każdy żeglarz jest w stanie poradzić sobie z każdą z oferowanych przez nas map online i w formie oprogramowania. Sama znajomość znaków i skrótów, czyli oznaczeń na mapach nawigacyjnych, jest wręcz niezbędne do prowadzenia żeglugi. Nie tylko pozwalają obrać poprawny tor płynięcia, ale również wiele z nich sygnalizuje o niebezpieczeństwach czy istotnych elementach, jak przystanie czy latarnie morskie. Nasza firma prowadzi warsztaty, które pozwolą Państwu opanować między innymi umiejętność czytania map nawigacyjnych czy tradycyjnej nawigacji, gdy zawiodą zautomatyzowane środki na statku.

Mapy morskie na urządzenia mobilne

Pobranie (download) map morskich jest niezwykle proste i można je zainstalować na wielu urządzeniach. Oferowane przez nas morskie mapy, pierwotnie tworzone przez biura hydrograficzne w standardzie S-57, mogą być instalowane na laptopa, jak i tablet czy telefon komórkowy. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które umożliwi dostęp do map wektorowych praktycznie z każdego miejsca na kuli ziemskiej. Nieważne, czy znajdują się Państwo się na Morzu Śródziemnym, czy penetrują Państwo dalekie zakątki Oceanu Indyjskiego, w naszym systemie mapy morskie będą zawsze towarzyszyć Państwu w podróży. 

Wskazane jest również zaopatrzenie się w inne sprzęty. Warto mieć przy sobie urządzenia ułatwiające komunikację na morzu. Zaczynając od kupienia podstawowych rzeczy z dużym wyprzedzeniem, zyskają Państwo pewność, że żadna kwestia nie zostanie zaniedbana. Zakup gadżetów przydatnych na jachcie w naszym sklepie sprawi, że do każdego portu dopłyną Państwo bezpieczne.

Mapy nawigacyjne

Aktywne filtry