Morskie mapy nawigacyjne

Wyruszając na Morze Bałtyckie lub dowolne inne wody, pasjonat żeglarstwa musi być dobrze przygotowany do rejsu. Niezwykle ważne są aktualne i szczegółowe morskie mapy nawigacyjne. Na kilka miesięcy przed planowaną przygodą warto zapoznać się z opracowaniami na temat nawigacji, a także zaopatrzyć się w locje morskie dotyczące danego akwenu. Książki i inne publikacje dostępne w naszym sklepie przybliżą Państwu kwestie dotyczące morskiej nawigacji oraz podpowiedzą, jak obsługiwać mapy morskie online. Po zapoznaniu się z teorią, czas na praktykę. Przed wyruszeniem w podróż trzeba zakupić niezbędne akcesoria do jachtu. Dzisiejsza technologia znacznie ułatwia żeglarzom życie. Mamy do dyspozycji zarówno niewielkie gadżety zwiększające komfort na łódce, jak i bardzo zaawansowane systemy nawigacyjne, czy mapy S-57, zapisywane w ogólnoświatowym standardzie. To dzięki nim możemy bezpiecznie poruszać się po morzach i oceanach. Morskie mapy nawigacyjne umożliwiają łatwe i skuteczne prowadzenie nawigacji.

Mamy mapy morskie nawigacyjne, w tym mapy dla małych jednostek, podejściowe czy mapy portowe. Systemy naszych morskich map nawigacyjnych to:

  • C-MAP mapy morskie,
  • Navionics,
  • NV-Verlag,
  • TimeZero.

Pozwalają rozpocząć żeglugę na każdym akwenie na świecie. To między innymi zaawansowana mapa dokumentująca Morze Śródziemne, mapa Morza Bałtyckiego, Karaibów, mapa Adriatyku, czy wszystkich oceanów. Dla bezpiecznej żeglugi niezwykle ważna jest też systematyczna aktualizacja map.

Oznaczenia na mapach morskich

Mapy morskie muszą być czytelne i zrozumiałe dla odbiorców. Naniesionych jest na nie wiele szczegółów istotnych z punktu widzenia żeglugi. W związku tym zostały wprowadzone oznaczenia na mapach morskich zgodne ze standardami i normami. Dzięki temu każdy żeglarz jest w stanie poradzić sobie z każdą z oferowanych przez nas map online i w formie oprogramowania. Sama znajomość znaków i skrótów, czyli oznaczeń na mapach nawigacyjnych, jest wręcz niezbędne do prowadzenia żeglugi. Nie tylko pozwalają obrać poprawny tor płynięcia, ale również wiele z nich sygnalizuje o niebezpieczeństwach czy istotnych elementach jak przystanie czy latarnie morskie. Nasza firma prowadzi warsztaty nawigacyjne, które pozwolą Państwu opanować między innymi umiejętność czytania map nawigacyjnych czy ogólnie tradycyjnej nawigacji, gdy zawiodą zautomatyzowane środki na statku.

Nawigacja morska na laptopa i tablet

Pobranie (download) map morskich jest niezwykle proste i można je zainstalować na wielu urządzeniach. Oferowane przez nas morskie mapy, pierwotnie tworzone przez biura hydrograficzne w standardzie S-57, mogą być używane zarówno jako nawigacja morska na laptopa, jak i tablet czy telefon komórkowy. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które umożliwi dostęp do map wektorowych praktycznie z każdego miejsca na kuli ziemskiej. Nieważne, czy akurat znajdujecie się Państwo się na Morzu Śródziemnym, czy penetrujecie dalekie zakątki Oceanu Indyjskiego w systemie C-Map mapy morskie będą zawsze towarzyszyć Wam w podróży. Intuicyjne mapy do nawigacji Navionics oraz częsta aktualizacja map sprawią, że wybrany chartplotter bezbłędnie doprowadzi Was do każdego celu na morzu. Wskazane jest również zaopatrzenie się w inne sprzęty. Warto mieć przy sobie urządzenia ułatwiające komunikację na morzu. Zaczynając od kupienia podstawowych rzeczy z dużym wyprzedzeniem, zyskają Państwo pewność, że żadna kwestia nie zostanie zaniedbana. Zakup gadżetów przydatnych na jachcie w naszym sklepie sprawi, że do każdego portu dopłyną Państwo bezpieczne.

Obecnie program do wyświetlania mapy C-MAP jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez żeglarzy, głównie na jachtach prywatnych, ale również podczas rejsów komercyjnych. Oferuje obsługę map niemal całego świata, a w szczególności Europy. Dostarcza informacji o wysokości mostów czy charakterystyce świateł, pozwala na mierzenie odległości, wyznaczanie drogi, wysokości pływów, a także ogłasza alarm płytkiej wody. C-MAP jest prosty w obsłudze. Dostępne są także szczegółowe mapy prądów morskich.

Mapy nawigacyjne

Aktywne filtry