Locje i książki

Klientom proponujemy nie tylko najlepsze oprogramowanie czy sprzęt do nawigacji oraz najbardziej aktualne mapy wektorowe, ale też bogatą biblioteczkę tematyczną. Dostępne w naszym asortymencie locje i książki opisują wody żeglowne i wybrzeża oraz porty wraz z ich otoczeniem i prowadzącymi do nich torami wodnymi. Zapewniają Państwu niezbędną wiedzę i przygotowanie przed każdą wyprawą. To sposób na sprawną i bezpieczną żeglugę. Każda locja z naszej oferty jest aktualna i kompletna oraz przedstawia solidną dawkę bezcennych informacji. Oferujemy również inne książki, które mogą zainteresować fanów żeglarstwa i odkrywania nowych terytoriów – serdecznie zapraszamy do zakupów.

Locje morskie – bezpieczna żegluga

Oferujemy szeroki asortyment locji morskich, które opisują wody oraz wybrzeża z punktu widzenia bezpiecznej żeglugi. Jest to niezbędna lektura przed i w trakcie każdej podróży morskiej czy śródlądowej. Pomagają przepłynąć trudne nawigacyjnie akweny i szlaki. Locje mają aktualne opisy miejsc docelowej żeglugi, porty wraz z ich otoczeniem, a także prowadzące do nich tory wodne. Stanowią wartościowy dodatek do każdego oprogramowania nawigacyjnego czy map morskich. Locje morskie są publikacjami, w których znajdziecie Państwo: informacje geograficzne o akwenie, opisy układu dna i prądów morskich, warunki pogodowe, stosowane sposoby komunikacji oraz wykaz miejsc niebezpiecznych wraz z ich opisem czy elementów infrastruktury. Uzupełnieniem są plany portów, ilustracje znaków nawigacyjnych oraz cechy charakterystyczne wyłącznie dla danego akwenu.

Oferta publikacji

Nasi klienci mogą wybierać spośród szerokiej oferty locji i książek. Sprzedajemy pozycje odpowiadające na potrzeby osobom żeglujących między innymi po:

  • Morzu Bałtyckim,
  • Morzu Śródziemnomorskim,
  • Atlantyku i Karaibach,
  • Oceanie Indyjskim i Morzu Czerwonym./li>

Dodatkowo w naszej ofercie książek żeglarskich znajduje się wiele poradników techniczno-teoretycznych, w tym Międzynarodowe Prawo Morskie czy publikacje o burzach morskich i metodach nawigacji. Sprzedajemy także popularne almanachy.

Co opisują locje i dlaczego warto je kupić?

Locje są niezwykle ważne, ponieważ uzupełniają wiadomości podane w mapach. Nie wszystko można wrysować, dlatego informacje w formie tekstowej są również przydatne. Księgi te mają za zadanie opisać szczegółowo dany akwen z uwzględnieniem wszystkich jego cech przydatnych podczas żeglugi. Są to zarówno wspomniane wcześniej dane geograficzne, jak i nawigacyjne, pogodowe, dotyczące infrastruktury i portów oraz kulturowe – w tym np. informacje o aktywności piratów czy obyczajach miejscowej ludności.

Książki i locje

Aktywne filtry