Locje i książki

Klientom proponujemy nie tylko najlepsze oprogramowanie czy sprzęt do nawigacji oraz najbardziej aktualne mapy wektorowe, ale też bogatą biblioteczkę tematyczną. Dostępne w naszym asortymencie locje i książki opisują wody żeglowne i wybrzeża oraz porty wraz z ich otoczeniem i prowadzącymi do nich torami wodnymi. Zapewniają Państwu niezbędną wiedzę i przygotowanie przed każdą wyprawą. To sposób na sprawną i bezpieczną żeglugę. Każda locja z naszej oferty jest aktualna i kompletna oraz przedstawia solidną dawkę bezcennych informacji. Oferujemy również inne książki, które mogą zainteresować fanów żeglarstwa i odkrywania nowych terytoriów – serdecznie zapraszamy do zakupów.

Locje morskie – bezpieczna żegluga

Oferujemy szeroki asortyment locji morskich, które opisują wody oraz wybrzeża z punktu widzenia bezpiecznej żeglugi. Jest to niezbędna lektura przed i w trakcie każdej podróży morskiej czy śródlądowej. Pomagają przepłynąć trudne nawigacyjnie akweny i szlaki. Locje mają aktualne opisy miejsc docelowej żeglugi, porty wraz z ich otoczeniem, a także prowadzące do nich tory wodne. Stanowią wartościowy dodatek do każdego oprogramowania do nawigacji czy map morskich. Locje morskie są publikacjami, w których znajdziecie Państwo: informacje geograficzne o akwenie, opisy układu dna i prądów morskich, warunki pogodowe, stosowane sposoby komunikacji oraz wykaz miejsc niebezpiecznych wraz z ich opisem czy elementów infrastruktury. Uzupełnieniem są plany portów, ilustracje znaków nawigacyjnych oraz cechy charakterystyczne wyłącznie dla danego akwenu.

Oferta publikacji dla żeglarzy

Nasi klienci mogą wybierać spośród szerokiej oferty locji i książek. Sprzedajemy pozycje odpowiadające na potrzeby osobom żeglujących między innymi po:

  • Morzu Bałtyckim,
  • Morzu Śródziemnomorskim,
  • Atlantyku i Karaibach,
  • Oceanie Indyjskim i Morzu Czerwonym./li>

Dodatkowo w naszej ofercie książek żeglarskich znajduje się wiele poradników techniczno-teoretycznych, w tym Międzynarodowe Prawo Morskie czy publikacje o burzach morskich i metodach nawigacji. Sprzedajemy także popularne almanachy.

Co opisują locje i dlaczego warto je kupić?

Locje są niezwykle ważne, ponieważ uzupełniają wiadomości podane w mapach. Nie wszystko można wrysować, dlatego informacje w formie tekstowej są również przydatne. Księgi te mają za zadanie opisać szczegółowo dany akwen z uwzględnieniem wszystkich jego cech przydatnych podczas żeglugi. Są to zarówno wspomniane wcześniej dane geograficzne, jak i nawigacyjne, pogodowe, dotyczące infrastruktury i portów oraz kulturowe – w tym np. informacje o aktywności piratów czy obyczajach miejscowej ludności.

Zobacz również: aktualizacja map morskich

Książki i locje

Aktywne filtry