Locje i książki
Klientom proponujemy nie tylko najlepsze oprogramowanie czy sprzęt do nawigacji oraz najbardziej aktualne mapy wektorowe, ale też bogatą biblioteczkę tematyczną. Dostępne w naszym asortymencie locje i książki opisują wody żeglowne i wybrzeża oraz porty wraz z ich otoczeniem i prowadzącymi do nich torami wodnymi. Zapewniają Państwu niezbędną wiedzę i przygotowanie przed każdą wyprawą. To sposób na sprawną i bezpieczną żeglugę. Każda locja z naszej oferty jest aktualna i kompletna, przedstawia solidną dawkę bezcennych informacji. Oferujemy również inne książki, które mogą zainteresować fanów żeglarstwa i odkrywania nowych terytoriów – serdecznie zapraszamy do zakupów.
Locje morskie – bezpieczna żegluga
Posiadamy szeroki asortyment locji morskich, które opisują wody oraz wybrzeża z punktu widzenia bezpiecznej żeglugi. Jest to niezbędna lektura przed i w trakcie każdej podróży morskiej czy śródlądowej. Pomagają przepłynąć trudne nawigacyjnie akweny i szlaki. Locje posiadają aktualne opisy miejsc docelowej żeglugi, porty wraz z ich otoczeniem, a także prowadzące do nich tory wodne. Stanowią wartościowy dodatek do każdego oprogramowania nawigacyjnego czy map morskich.
Oferta locji i książek
Nasi klienci mogą wybierać spośród szerokiej oferty locji i książek. Posiadamy pozycje odpowiadające na potrzeby osobom żeglujących między innymi po:
- Morzu Bałtyckim,
- Morzu Śródziemnomorskim,
- Atlantyku i Karaibach,
- Oceanie Indyjskim i Morzu Czerwonym,
- Almanachach.
Dodatkowo w naszej ofercie książek żeglarskich znajduje się wiele poradników techniczno-teoretycznych, w tym Międzynarodowe Prawo Morskie czy publikacje o burzach morskich i metodach nawigacji.
Co opisują locje i dlaczego warto je kupić?
Locje są niezwykle ważne, ponieważ uzupełniają wiadomości podane w mapach. Nie wszystko można wrysować, dlatego informacje w formie tekstowej są również przydatne. Księgi te mają za zadanie opisać:
- pełną geografię akwenów wraz z charakterystyką dna, prądów morskich pływów,
- geografię widocznych fragmentów wybrzeża,
- znaki nawigacyjne,
- miejsca niebezpieczne,
- typowe dla danego obszaru elementy linii brzegowej, które mogą pomóc w nawigacji,
- warunki pogodowe,
- miejscowe przepisy,
- ważne z punktu widzenia żeglugi terminy i lokalizacje, jak np. miejsca zaopatrzenia czy instytucji morskich.