Cruising Bulgaria and Romania Cruising Bulgaria and Romania
  • Cruising Bulgaria and Romania Cruising Bulgaria and Romania
  • Cruising Bulgaria and Romania Cruising Bulgaria and Romania

Cruising Bulgaria and Romania

Wybrzeże Bułgarii i Rumunii, Dunaj, część wybrzeża Morza Czarnego oraz Delta Dunaju

116,00 zł
Brutto
Liczba

Publikacja „Cruising Bulgaria and Romania” ma zachęcić wielu żeglarzy do odkrywania przyjemności z pływania po wodach Dolnego Dunaju i zachodniego wybrzeża Morza Czarnego, odwiedzenia portów i przystani (zarówno zabytkowych jak i nowoczesnych) oraz przejścia wielu kilometrów dziewiczych plaż na tym fascynującym obszarze.

Przypływającym żeglarzom wybrzeże Bułgarii i Rumunii, Dunaj, część wybrzeża Morza Czarnego oraz Delta Dunaju oferują ciekawą różnorodność. Pomimo bliskiego geograficznego położenia Bułgaria i Rumunia są bardzo odmienne pod względem kulturowym. Bułgaria charakteryzuje się religią prawosławną i słowiańskimi kulturowymi korzeniami Rosji i Serbii, podczas gdy Rumunia jest krajem o łacińskich tradycjach kulturowych podobnych do innych zachodnich krajów śródziemnomorskich. Jezioro Srebarna, północno-rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego, Kamchia i Strandja oraz delta Dunaju są ważnymi rezerwatami przyrody i domem dla niektórych rzadkich i zagrożonych gatunków.

Rzeka Dunaj jest jednym z najstarszych szlaków morskich w Europie, mimo to między Wiedniem a Bratysławą liczba statków na rzece spada, a teren ten jest wciąż stosunkowo nieznany dla zagranicznych łodzi.

Nicky Allardice mieszkał i pracował w obu krajach, a jego przewodnik opiera się na szerokim doświadczeniu i wiadomościach z pierwszej ręki.

Szczegóły publikacji: język angielski, A4, kolor, 108 str.

9780852889107

Specyficzne kody

Pobierz

Imray Catalogue

Katalog publikacji Imray

Pobierz (10.46M)