Cruising Bulgaria and Romania Cruising Bulgaria and Romania
  • Cruising Bulgaria and Romania Cruising Bulgaria and Romania
  • Cruising Bulgaria and Romania Cruising Bulgaria and Romania

Cruising Bulgaria and Romania

Wybrzeże Bułgarii i Rumunii, Dunaj, część wybrzeża Morza Czarnego oraz Delta Dunaju

126,00 zł
Brutto
Liczba

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Publikacja „Cruising Bulgaria and Romania” ma zachęcić wielu żeglarzy do odkrywania przyjemności z pływania po wodach Dolnego Dunaju i zachodniego wybrzeża Morza Czarnego, odwiedzenia portów i przystani (zarówno zabytkowych jak i nowoczesnych) oraz przejścia wielu kilometrów dziewiczych plaż na tym fascynującym obszarze.

Przypływającym żeglarzom wybrzeże Bułgarii i Rumunii, Dunaj, część wybrzeża Morza Czarnego oraz Delta Dunaju oferują ciekawą różnorodność. Pomimo bliskiego geograficznego położenia Bułgaria i Rumunia są bardzo odmienne pod względem kulturowym. Bułgaria charakteryzuje się religią prawosławną i słowiańskimi kulturowymi korzeniami Rosji i Serbii, podczas gdy Rumunia jest krajem o łacińskich tradycjach kulturowych podobnych do innych zachodnich krajów śródziemnomorskich. Jezioro Srebarna, północno-rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego, Kamchia i Strandja oraz delta Dunaju są ważnymi rezerwatami przyrody i domem dla niektórych rzadkich i zagrożonych gatunków.

Rzeka Dunaj jest jednym z najstarszych szlaków morskich w Europie, mimo to między Wiedniem a Bratysławą liczba statków na rzece spada, a teren ten jest wciąż stosunkowo nieznany dla zagranicznych łodzi.

Nicky Allardice mieszkał i pracował w obu krajach, a jego przewodnik opiera się na szerokim doświadczeniu i wiadomościach z pierwszej ręki.

Szczegóły publikacji: język angielski, A4, kolor, 108 str.

9780852889107

Specyficzne kody

ean13
9780852889107

Pobierz

Imray Catalogue

Katalog publikacji Imray

Pobierz (10.46MB)