Jak wybrać najlepszy program nawigacyjny?

Jak wybrać najlepszy program nawigacyjny?

  admin  

 (386)    (0)

  Nawigacja morska

Przebieg podróży morskiej jest niemożliwy bez nowoczesnych programów nawigacyjnych, które poza aktualnym położeniem, oferują także szereg innych, przydatnych informacji. Jak wybrać odpowiednie urządzenie i jakie funkcjonalności powinno ono posiadać, aby podróż przebiegała bezpiecznie?

Kompleksowe oprogramowanie do nawigacji

Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej złożonych rozwiązań z zakresu nawigacji morskiej jest urządzenie MaxSea Navigator, które znajdą Państwo również w ofercie naszej firmy. Zdecydowaliśmy się włączyć je do naszego asortymentu m.in. dlatego, gdyż obsługuje polskie mapy wektorowe oraz rastrowe. Poza tym generuje informacje o pogodzie, dane o pływach oraz prądach morskich, a także umożliwia prognozowanie podróży. Jest ponadto bardzo intuicyjnym rozwiązaniem, które można dodatkowo poszerzać o inne moduły, np. obsługę echosondy czy radarów Furuno. W przypadku tych ostatnich, służą one do prognozowania m.in. zaburzeń pogodowych i ekstremalnych zjawisk, które są szczególnie niebezpieczne właśnie na wodzie. Ten sam program można zakupić także w wariancie z mapami świata.

Czym kierować się przy wyborze programu nawigacyjnego?

Programy do nawigowania różnią się stopniem kompleksowości, dlatego z nieco innych rozwiązań powinny korzystać załogi niekonwekcyjnych statków komercyjnych i holowników oraz mniejszych statków. Jest to oprogramowanie TimeZero Professional, które również można poszerzać w zależności od potrzeb danych jednostek (możliwość dodawania modułów). Najlepsze programy do nawigacji morskiej cechuje również intuicyjność i łatwość obsługi, co bez wątpienia jest jedną z cech TimeZero marki MaxSea, która zajmuje się ich produkcją.

Nowoczesne programy do nawigacji to jak widać nie tylko możliwość określania przestrzeni, ale również dostęp do wielu innych informacji, od pogody, aż po podwodne przeszkody i także bieżące informowanie o zagrożeniach. Właśnie dlatego warto wybierać sprawdzone rozwiązania takie jak te firmy MaxSea, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie zapewnić produkty dopasowane do potrzeb różnych załóg.

 

 (386)    (0)