Jak zaktualizować mapę Wide?

Jak zaktualizować mapę Wide?

  admin  

 (663)    (10)

  Nawigacja morska

Każda podróż, niezależnie od tego czy odbywa się na lądzie czy na wodzie wymaga posiadania od kierującego dobrej mapy, która pozwoli dotrzeć na miejsce szybko i bezpiecznie. W żeglarstwie najczęściej wykorzystywane są mapy wektorowe Wide, które zaktualizowane dają możliwość żeglowania zarówno na jeziorach, jak i większych akwenach morskich.

Korzyści z żeglowania z mapą

Żeglowanie to ogromna przyjemność, która wymaga posiadania fachowej wiedzy z zakresu orientacji w terenie. Aby sprawdzić położenie oraz wytyczyć najlepszą trasę pomocne są mapy Wide i aplikacje, do których dostęp możemy uzyskać poprzez podłączenie do Internetu. Większość z nich działa też offline, ale wymaga wcześniejszej aktualizacji w celu pobrania najnowszych parametrów.  

Dlaczego warto aktualizować mapy?

Dziś już nikt nie wyobraża sobie podróżowania bez nawigacji. Odpowiednie aplikacje można zainstalować na komputerze, smartfonach lub innych urządzeniach mobilnych. Nawigacja pomaga w wytyczeniu najlepszej trasy, informuje o wypadkach, a nawet zmieniających się warunkach pogodowych. Do ich poprawnego funkcjonowania wystarcza GPS i systematyczne aktualizacje, które pozwalają na działanie nawigacji w trybie offline jak i online. Mapy dostosowane do podróży morskich mają wiele istotnych funkcji, które pozwolą dotrzeć żeglować bez problemów. Dzięki nim zlokalizujemy burze, odczytamy mapę gwiazd, rozpoznamy nocne oświetlenie łodzi, a także będziemy mogli monitorować ruch morski w okolicy portów. Aby być na bieżąco należy mapy aktualizować. Pozwoli to uniknąć niechcianych przestojów, ale przede wszystkim wybrać optymalną trasę naszej żeglugi.

Jak zaktualizować mapę Wide?

Mapa Wide to mapa wektorowa lub rastrowa, która charakteryzuje się kartograficznym opracowaniem linii, punktów, obszarów i ich odmian zapisanych, jako współrzędne w specjalnie przygotowanej bazie danych. Wykorzystywana jest w urządzeniach GPS z wyświetlaczem LCD. Ten typ mapy należy co pewien czas aktualizować w celu posiadania najnowszej wersji mapy. Tylko wykonana poprawnie aktualizacja mapy Wide gwarantuje, że będzie ona działać bez zawieszania się i wskazywać najnowsze dane. Proces aktualizacji mapy Wide nie jest trudny. Wymaga ona, jednak posiadania wcześniejszych wersji mapy tej samej marki oraz dostępu do licencji programu Time Zero. W innym przypadku mapa nie będzie działać sprawnie.

 

 (663)    (10)