Navionics ujednolica swoje aplikacje na urządzenia mobilne!

Navionics ujednolica swoje aplikacje na urządzenia mobilne!

  admin  

 (796)    (1)

  Nawigacja morskaAkademia  

Pewnie dotarła do Ciebie wcześniej wiadomość o przejęciu/kupieniu przez Garmina Navionicsa, a wcześniej ActiveCaptain. Teraz mamy pierwsze efekty tych przeobrażeń.

Do tej pory Navionics oferował co najmniej kilkanaście aplikacji dla urządzeń mobilnych.

aplikacje mobilne Navionics

W zależności od tego kiedy została kupiona aplikacja mogła występować w różnej postaci. Osobne kupowało się na iPada i osobne na iPhonea. Można było mieć w jednej aplikacji różne obszary map, lub dla każdego obszaru osobną aplikację. Na dodatek aplikacje były zróżnicowane cenowo co wprowadzało dodatkowe zamieszanie. 

Teraz Navionics zastępuje wszystkie jedną aplikacją Navionics Boating. Co ważne, wszystkie mapy zakupione wcześniej i posiadające aktywną subskrypcję, można przenieść do nowej aplikacji.

Przejście na nową aplikację jest niejako wymuszone. Uruchomiając starą aplikację otrzymujemy komunikat informujący, że nie będzie można pobierać w niej już aktualizacji map i że należy zezwolić na instalacje nowej aplikacji. System po instalacji automatycznie przenosi aktywne mapy do nowej aplikacji.

Nowa aplikacja nie różni się specjalnie od poprzednich. Została rozszerzona o wyświetlanie danych z systemu ActiveCaptain. Zaletą jest uwspólnienie licencji dla iPada i iPhonea. Licencja dla Androida nadal jest osobna. Licencje na urządzeniach mobilnych są niezależne od licencji map na kartach dla chartplotterów. Warto przypomnieć, że dane aplikacji mobilnych można symchronizować z chartploterem, a także z przeglądarkowym planerem tras. Szczegółów możesz się dowiedzieć podczas kurs nawigacji elektronicznejj. Zapraszam.

Navionics boating

 (796)    (1)

Komentarze Facebook