Nominacja do Nagrody im. Leonida Teligi

  admin  

 (83)    (0)

"Morska nawigacja elektroniczna" nominowana do Nagrody im. Leonida Teligi

W czwartek 18 stycznia w redakcji miesięcznika "Żagle" odbyło się posiedzenie jury Nagrody im. Leonida Teligi, na którym ustalono listę nominowanych do Nagrody za 2011 rok. ...

Od 40 lat miesięcznik "Żagle" przyznaje co roku nagrodę im. Leonida Teligi za twórczość literacką, osiągnięcia sportowe i działalność przyczyniającą się do popularyzacji żeglarstwa w Polsce. Jej laureatami byli najwybitniejsi pisarze, publicyści, żeglarze, redakcje i organizacje.

Nagroda im. Leonida Teligi jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień żeglarskich w kraju. Przyznawana jest przez jury pod przewodnictwem redaktora naczelnego "Żagli". Awers medalu zaprojektował w 1970 roku Adam Myjak, dziś profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rewers projektował jego kolega z ASP, późniejszy olimpijczyk w klasie Star w 1980 roku, Zbigniew Malicki. Uroczystość wręczenia nagród odbywa się zawsze na przełomie kwietnia i maja w okolicach rocznicy zakończenia rejsu Leonida Teligi.

Na posiedzeniu 18 stycznia 2012 r. jury ustaliło następującą listę nominowanych do Nagrody im. Leonida Teligi za 2011 r.:

W kategorii publikacja o tematyce żeglarskiej:

- Anna Grebieniow za książkę „Żagle nad pustynią - Z wiatrem przez Gobi"
- Monika Witkowska za książkę „Kurs Arktyka"
- Grzegorz Pawlak za książkę „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce"

Nominacja do Nagrody      zagle

 (83)    (0)

Komentarze Facebook