Boat Monitor 50 + 1 rok subskrypcji globalnejBoat Monitor 50 + 1 rok subskrypcji globalnej
  • New
3 868,97 zł
VE-KONVERT VICTRON VE TO NMEA 2000 GATEWAY
  • New
1 051,65 zł
Nowe (długo wyczekiwane) wydanie locji Bałtyku Imraya

Nowe (długo wyczekiwane) wydanie locji Bałtyku Imraya

  admin  

 (206)    (0)

  Nawigacja morska

Zapowiadana na wiosnę - Nareszcie jest!

The Baltic Sea and Approaches to jedyne kompleksowe kompendium wiedzy o Morzu Bałtyckim dostępne w języku angielskim.  Czwarta edycja książki wydanej przez Royal Cruising Club zawiera wiele istotnych zmian. Autorzy poza rutynową aktualizacją tekstu dodali wiele nowych fotografii i kolorowych planów. W szczególności został zaktualizowany obszar wybrzeża Finlandii, co pokazuje jak wielkie zmiany zaszły od czasu wydania poprzedniej edycji. Znacznie poprawione zostały również obszary krajów bałtyckich oraz Polski.

Dziewięć krajów sąsiadujących z Morzem Bałtyckim oferuje ogromną liczbę akwenów i kultur. Mieszczą się tam tysiące portów i niezliczone miejsca zakotwiczenia, a dokładny ich opis zająłby niejedną półkę na książki. Informacje zawarte w tym wydaniu są zatem selektywne. Zostały wybrane zarówno ze względu na wartość na etapie planowania – przygotowanie jachtu, wybór najodpowiedniejszej trasy, harmonogramu i komunikacji – jak i w momencie przybycia na miejsce – ogólny przegląd informacji o kraju, zawierający szczegółowe informacje o portach. W Niemczech, Danii, Szwecji i Finlandii ze względu na dużą dostępność informacji z innych źródeł opisano poza kilkoma wyjątkami tylko wybrane porty, natomiast w Polsce, Obwodzie Kaliningradzkim, Litwie, Łotwie, Estonii i Rosji opisano szczegółowo wiele mniejszych portów. Oprócz obszernych sugestii do dalszej lektury, wymieniono ponad 200 stron internetowych, które zostały ponownie wybrane ze względu na ich znaczenie zarówno na etapie planowania, jak i na trasie. W celu ułatwienia tego ostatniego, a także ogólnej komunikacji szczegóły dotyczące punktów dostępu do internetu są uwzględnione w większości głównych portów.
Piękne, zaciszne miejsca zakotwiczenia, malownicze kanały, tętniące życiem przystanie, portowe miasta – to wszystko czeka na tych, którzy wezmą udział w rejsie po Bałtyku.

zobacz produkt

Zobacz w sklepie

 (206)    (0)

Komentarze Facebook