Relacje uczestników z warsztatów

  admin  

 (278)    (0)

  SzkoleniaAkademia  

Relacje uczestników

Dziekuję za bardzo dobry i pouczający rejs. Praktyczna nauka nawigacji elektronicznej na rejsie na trudnym akwenie jest dobrym konceptem.Spędziliśmy kilka bardzo przyjemnych dni za co chcilbym wszystkim jeszcze raz podziękować. Pozdrawiam Bogdan

Relacje uczestników

Kurs był świetny, sporo się nauczyłem w miłej i bezstresowej atmosferze. Pomoce naukowe (MaxSea) spełniły swoją rolę, także dzięki pomocy merytorycznej (nawigacja) i technicznej (konfiguracja). Najlepsza była chyba możliwość obserwacji, jak doświadczony kapitan korzysta z elektroniki "w terenie", oraz natychmiastowe wykorzystywanie nowych umiejętności przy planowaniu trasy i monitorowaniu pozycji jachtu, na tak trudnym nawigacyjnie akwenie.
Pozdrowienia,
Paweł

Relacje uczestników

Dziekuje za super rejs połączony z nauka teoretyczna i praktyczna nawigacji elektronicznej MaxSea.
Rejs w tym pięknym rejonie bardzo mi sie podobał, mieliśmy możliwość bardzo dużo teorii przełożyć na praktyke, co w tym trudnym akwenie dodatkowo wymagało od całej załogi bardzo dobrej nawigacji i wytężonej uwagi.
Dzięki aplikacj MaxSea okazalo sie to bardzo proste i bezpieczne, nie byłoby to możliwe bez bardzo dobrze prowadzonego przez Ciebie kursu, nauczyłem się bardzo wiele bo przedstawiłeś nam wszystko w najdrobniejszych detalach.
Widzialem inne aplikacje nawigacyjne ale MaxSea jest najlepsza z jaką miałem do czynienia – Super!
Oczywiście bardzo interesujace było dla mnie poznanie systemu AIS, nigdy do tej pory nie mialem z nim do czynienia więc jestem bardzo zadowolony że świetnie to nam przedstawiles !
Jeszcze raz chce podziekowac za bardzo interesujacy rejs i kurs prowadzony we wspaniały sposób !
Chce podziękować wszystkim uczestnikom rejsu za bardzo mile spędzony czas i myślę że spodkamy się w przyszłości.
Pozdrawiam Oliver !

...wrażeń i tematów do przemyśleń mam sporo. Nic nie ujmując tradycyjnym metodom nawigacji muszę przyznać, że nawigacja elektroniczna bardzo ułatwia i przyspiesza planowanie rejsu. Możliwość obserwacji na ekranie komputera w trakcie żeglugi własnej pozycji i wielu innych parametrów w czasie rzeczywistym pozwala korygować na bieżąco ewentualne błędy. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas nawigacji w szkierach, gdzie margines błędu jest na prawdę niewielki (zwłaszcza w nocy). Bardzo dokładna mapa wektorowa, możliwość integracji z mapami pogodowymi, systemem AIS i wiele innych możliwości oprogramowania jest nie do przecenienia.

Najbardziej podobało mi się to, że w czasie rejsu w szkierach mieliśmy możliwość połączenia teorii z praktyką i nie był to kolejny teoretyczny kurs, po którym niewiele zostaje w pamięci. Świetny pomysł kapitana z 24 godzinnymi dyżurami nawigacyjnymi pozwolił każdemu z nas wziąć na siebie realną odpowiedzialność za prowadzenie jachtu. Cieszę się też, że w czasie rejsu wspólnie zainstalowaliśmy, uruchomiliśmy i wypróbowaliśmy na jachcie odbiornik AIS.

Pozdrawiam
Mirek

 (278)    (0)

Komentarze Facebook