TimeZero Navigator 3.2 - nowa wersja

  admin  

 (299)    (0)

  TimeZero

Parę dni temu została opublikowana nowa wersja TimeZero Navigator v 3.2.

Wprowadza cały szereg nowych funkcji. Dla posiadaczy wersji 3 upgrade jest bezpłatny. Warto go zrobić zanim wyruszysz na morze.

Obsługa radarów Furuno

TimeZero v3.2 jest zgodny z najnowszymi radarami Furuno:

  • DRS4DL (tani radar DRS)
  • DRS4D-NXT (najnowszy radar Dopplerowski)
  • DRS-XCLASS (radar DRS nowej generacji)

Adres IP anteny radarowej jest w tej chwili automatycznie wykrywany i nie ma już konieczności zmieniania go. Wykryte urządzenia pojawią się w opcji połączenia z NavNet.

Prawdopodobnie wiesz, że antenę radarową można podłączyć bezpośrednio do systemu komputerowego TimeZero. Konfiguracja tak zwanego PC-Radar jest teraz znacznie prostsza. Gdy program wykryje, że podłączamy antenę radarową w systemie bez MDF (wyświetlaczy wielofunkcyjnych) to automatycznie ustawi wysyłanie do anteny danych kursu żyrokompasowego (heading) wymaganych przez antenę radarową. W sytuacji gdy w systemie istnieje MDF, kurs żyrokompasowy nie będzie wysyłany z programu.

radar Furuno w TimeZero

Zgodność z systemem TZtouch 2

Nowa wersja zapewnia pełną zgodność z systemem Furuno TZtouch 2. Dotyczy to między innymi pełnej synchronizacji tras i waypointów. To wspaniałe gdy po jednym kliknięciu aktywowana trasa pojawia się automatycznie na chartploterze.

Nowoczesny design wyświetlaczy

Wyświetlacze „zegarowe” danych nawigacyjnych otrzymały nowy projekt graficzny poprawiający czytelność wyświetlanych danych. (Rys)

nowe wyświetlacze TimeZero

Drobne ważne zmiany

Pojawiła się także cała gama nowych lub usprawnionych funkcji.

Asystent połączenia

Asystent połączenia pozwala teraz na wprowadzanie własnych nazw dla zdefiniowanych połączeń. Myślę, że to bardzo ułatwi orientację gdy zamiast COM 4 możemy wpisać GPS Holux, a zamiast COM 8 mieć opis Antena AIS. Co więcej możemy teraz skasować każdy z portów niezależnie, bez konieczności czyszczenia całej konfiguracji.

asystent polaczenia

MOB

Program pozwala na zdefiniowanie akcji wykonywanej po naciśnięciu przycisku „Człowiek za burtą”. Mamy do wyboru dwie opcje:

  • zwykłe zdarzenie – program umieszcza na mapie znacznik i wykonuje zbliżenie tego miejsca
  • alarm i trasa – program umieszcza na mapie znacznik, aktywuje trasę do niego i uruchamia alarm.

definicja mob

Eksport danych

Możliwy jest eksport danych śladu historycznego do pliku CSV. Umożliwi to na przykład przeglądanie danych śladu w arkuszu kalkulacyjnym.

Alarm kotwiczny

Program wyświetla chroniony obszar w postaci okręgu. Kolor koła zmienia się w zależności od odległości do granicy chronionego obszaru (zielony lub czerwony).

alarm kotwicznyalarm kotwiczny 2

Dotyczy to konfiguracji połączeń z urządzeniami, funkcji „Człowiek za burtą”, alarmu kotwicznego. Usprawniono obsługę ekranów dotykowych. Nowa wersja aktualizuje także światową bazę stacji pływowych. Możliwe jest także łatwe resetowanie ustawień alarmu – zmiana środka chronionego koła do aktualnej pozycji jachtu.

Edycja trasy

Możliwy jest wybór czy trasę podzielić w węźle trasy czy też na odcinku.

Ekran dotykowy

Program obsługuje gesty wykonywane dwoma palcami, tak zwane Dual Tap i Dual Drag. Dla Dual Tap możliwy jest wybór pomiędzy zmianą trybu 2D/3D, tworzeniem zdarzenia lub wykonywaniem zrzutu ekranu.

Inne zmiany

  • automatyczny reset historii echosondy po przesunięciu wykresu
  • now baza stacji pływowych
  • funkcjonalność zdjęć Panoramio została wyłączona gdyż Google nie dostarcza już tej usługi
  • możliwe jest pobieranie i wyświetlanie wilgotności powietrza, ciśnienia atmosferycznego i temeperatury powietrza
  • wprowadzono dwa nowe alarmy dotyczące utraty połączenia z radarem i echosondą.

Pobierz nową wersję:

Nowa wersja

 (299)    (0)

Komentarze Facebook