Żagle na sztalugach - Krzysztof Baranowski
  • Żagle na sztalugach - Krzysztof Baranowski

Żagle na sztalugach - Krzysztof Baranowski

Krzysztof Baranowski potrafi zaskakiwać. Tym razem dokonał tego książką o żeglarskich aspektach malarstwa marynistycznego

79,90 zł
Brutto
Liczba

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

MALOWNICZY BARANOWSKI

Krzysztof Baranowski potrafi zaskakiwać. Tym razem dokonał tego książką o żeglarskich aspektach malarstwa marynistycznego. Jego najświeższa publikacja to „Żagle na sztalugach” - album zawierający 236 reprodukcji dzieł marynistycznych różnych epok, do których Baranowski dopisał fachowy komentarz.

Dzięki temu wiemy co się dzieje na przedstawionych obrazach od strony żeglarskiej. Ale nie tylko, bo obrazy zostały tak dobrane, aby układały się w opowieść o dziejach żeglugi, m.in. o sztormach, statkach, o tym co się działo na ich pokładach, o pracy rybaków, o bitwach morskich, o piratach i przemytnikach, jak również katastrofach morskich.

To o tyle cenne, że wiele z tych rzeczy bezpowrotnie odeszło już w przeszłość i dziś trudno byłoby je - bez wyjaśnień Baranowskiego - zrozumieć współczesnemu widzowi.

KRZYSZTOF BARANOWSKI (ur. 1938, Lwów) – żeglarz (kapitan jachtowy): pierwszy Polak, który opłynął samotnie świat wokół trzech przylądków: Agulhas, Leeuwin i Horn (Polonez, 1972-1973); pierwszy Polak, który opłynął samotnie świat dwukrotnie (po raz drugi, przez Kanał Panamski, na Lady B., 1999-2000); kapitan żaglowców: Zew Morza, Pogoria, Atlantis, Fryderyk Chopin; inicjator budowy Poloneza (1971), Pogorii (1980) i Fryderyka Chopina (1992). Inżynier elektronik, dziennikarz, filmowiec, pisarz. Twórca Szkoły Pod Żaglami.

„Żagle na sztalugach”, Krzysztof Baranowski, Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego, str. 196, (www.krzysztofbaranowski.pl), seria: Biblioteka Szkoły pod Żaglami nr 15

9788394489335

Specyficzne kody

ean13
9788394489335
Nowy