TZ Navigator 4.1 - Pobierz prognozę pogody na pełnym morzu z IridiumGO!

TZ Navigator 4.1 - Pobierz prognozę pogody na pełnym morzu z IridiumGO!

  admin  

 (579)    (4)

  TimeZero

Zgodność z Iridium GO! 

TZ Navigator jest teraz w pełni zgodny z Iridium GO! - najbardziej popularnym satelitarnym systemem komunikacyjnym.

Jeśli jesteś użytkownikiem Iridium GO!, pobieranie i korzystanie z prognozy pogody nigdy nie było łatwiejsze na pełnym morzu poza zasięgiem Internetu. 

Korzystając z Iridium GO!, podobnie jak w innych systemach satelitarnych, wielkość przesyłanych danych jest krytyczna. W TZ Navigator zostały wprowadzone niezbędne modyfikacje pozwalające użytkownikowi na kontrolę wielkości przesyłanych danych. 

iridium

Połączenie z Iridium GO!

Połączenie z Iridium GO! jest teraz bardzo proste:

Włącz Iridium GO!.

Połącz się z siecią WiFi Iridium GO!.

Wybierz tryb "Iridium GO!" w opcjach pogodowych TIMEZERO (zobacz poniżej).

Teraz Iridium GO! Jest skonfigurowane i gotowe do pracy z programem TZ Navigator:

iridium 2

Okno dialogowe pozwala na wprowadzenie loginu i hasła. Domyślnie w Iridium Go! Jest ustawione na guest/guest ale użytkownik może je zmienić. 

Możliwe jest przetestowanie połączenia (Iridium GO! Musi być włączone i komputer podłączony do sieci WiFi Iridium GO!). 

Uwaga: użytkownik może ustalić limit wielkości przesyłanych danych. Maksymalny limit to 1 MB.

Stabilność

Zespół deweloperów zwrócił szczególna uwagę na stabilność działania połączenia. W Iridium GO! często zdarza się zerwanie połączenia. Wynika to z warunków pogodowych i dostępności satelitów. W TZ wbudowano automatyczny mechanizm wznawiania pobierania. Czyli pobieranie pliku z prognozą nie zaczyna się od nowa tylko jest kontynuowane. Gwarantuje to wcześniej czy później pozytywny efekt pobierania prognozy, nawet gdy urządzenie Iridium GO! zostanie chwilowo wyłączone.

Przepływ danych

Prędkość pobierania danych w TZ Navigator przez Iridium GO! Wynosi około 10 KB/min. Tak więc plik 100 KB będzie pobierany przez 10 minut. A plik 1 MB przez około 1.5 godziny.

Uwaga: powyższe czasy są orientacyjne.

Użycie

Gdy Iridium GO! Jest poprawnie skonfigurowane w TIMEZERO, pobieranie prognozy pogody jest bardzo proste. Operacja działa tak samo jak zwykle pobieranie bezpośrednie. Jedyna różnicą jest prędkość transferu. 

Aby rozpocząć aktualizację przejdź do zakładki Aktualizacja. Wybierz model, następnie dane które chcesz pobrać i naciśnij „Pobierz przez Iridium GO!".

Przykład

iridium 3

Spodziewana wielkość pliku przekracza limit ustawiony przez użytkownika, TIMEZERO blokuje możliwość pobrania pliku (przycisk wyświetlany na czerwono)

iridium 4

Użytkownik zmienił część parametrów tak aby zmniejszyć wielkość pliku (rozdzielczość, interwał czasowy, pobierany obszar). Wielkość pliku jest akceptowalna, pobieranie może się rozpocząć. 

Podczas pobierania są wyświetlane następujące informacje:

iridium 5

1 Pobieranie w trakcie.  

2 Status połączenia pomiędzy Iridium i satelitami, pomiędzy 0 i 5. Aby pobieranie mogło nastąpić niezbędne są co najmniej trzy kreski.

3 Statystyka pobierania: przewidywany czas (uwaga: od połączenia z pierwszym satelitą, a nie od chwili naciśnięcia przycisku), wielkość danych pobranych/do pobrania łącznie. 

4 Pasek postępu (niebieski). Przycisk zmieni swój kolor na czerwony wskazując, że pobieranie jest zakończone. 

Inne nowe funkcje w pozostałych artykułach poniżej

 (579)    (4)